Osobní informace
Celé jméno Antonio José Puerta Pérez
Datum narození 26. listopadu 1984
Místo narození Sevilla, Španělsko
Výška 183 cm
Klubové informace
Současný klub  
Číslo 16
Pozice obránce
Mládežnické kluby
2002-2004 FC Sevilla
Profesionální kluby
Roky Klub Záp (góly)
2004-2007 FC Sevilla 53 (5)

Antonio Puerta (26. listopadu 1984, Sevilla, Španělsko - 28. srpna 2007, Sevilla, Španělsko) byl španělský fotbalista, který nastupoval především v obranných řadách fotbalového týmu.

 

Kariéra

Od přírody levonohý fotbalista, který nastupoval na levé straně fotbalového hřiště. Jeho fotbalové umění ho přivedlo do reprezentace a vzbudilo zájem takových klubů, jako Real Madrid, Arsenal nebo Manchester United.

 

Smrt

Během ligového utkání, kdy FC Sevilla hrála proti Getafe, zkolaboval v důsledku infarktu uprostřed zápasu. Spoluhráč Ivica Dragutinović a lékařský tým pomohli Puertovi se dostat na nohy a nechat ho vystřídat. V kabině týmu ale zkolaboval podruhé a musel být převezen ambulancí do nemocnice. Jeho stav byl po recuscitaci vážný a orgány nakonec zátěž nevydržely. Puerta zemřel 28. srpna 2007 na jejich selhání. Puertova smrt připomíná podobné tragédie, kdy přímo při zápase zemřeli Marc Vivien-Foé a Miklós Fehér.

 

Pozůstalí, následky

Puerta zde zanechal přítelkyni, která mu 22. října 2007 porodila syna Aitora Antonia. Z důvodu jeho smrti bylo také odloženo odvetné utkání 3. předkola Ligy mistrů mezi FC Sevilla a AEK Atény z 29. srpna 2007 na 3. září 2007. FC Sevilla dala také ve známost, že před zahájením každého utkání následujícího kola španělské ligy bude držena minuta ticha.

 

Reprezentace

Puerta za španělskou reprezentaci odehrál 1 utkání, v něm však branku nevstřelil. Byl také členem kádru reprezentace do 21 let.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one