Freestyle fotbal


Mnoho lidí si pod pojmem freestyle football představí především žonglování různých částí těla, které znají od světoznámých fotbalistů typu Ronaldinho, Cristiano Ronaldo, Zlatan Ibrahimovic a z dřívějších dob Pelé a Maradona. Diváci byli unešeni, když je vidí jak si při rozcvičce trénují svou techniku. Avšak freestyle football je o ničem jiném. Samozřejmě, že žonglování je základem freestylu, ale to je asi vše. Kreativita a fantazie některých freestylerů opravdu nemá meze a tak vznikají čím dál tím těžší a koplikovanější triky.

 

Historie rozvoje

Rozvoji Freestylu hodně napomohla firma Nike, která pořádala různé soutěže a setkání. Poté jejich kampaň Joga Bonito zaměřená na krásu fotbalu pozvedla freestyle ještě o něco výš. V průběhu posledních 3 let zažil internet freestylový boom. Kluci (později dokonce i holky) každého věku začali natáčet své dovednosti na video a uploadovali na internet (především na youtube.com) a vznikali nové seskupení freestylerů, kteří si udělali vlastní značku a internetovou stránku. Začalo se freestylu využívat i na živé představení, do TV show, reklam nebo poločasové programy nejen fotbalových zápasů.

Freestyle se obecně rozvíjí po celém světě, ale opravdu nejvíce se vyskytuje v Evropě. Postupem času je stále víc a víc oblíbený i v Česku.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one