Uruguayská fotbalová reprezentace reprezentuje Uruguay na mezinárodních fotbalových akcích, jako je mistrovství světa nebo Copa América. V Uruguayi se v roce 1930 konalo první mistrovství světa v historii. Domácí tým ho dokázal vyhrát (semifinále s Jugoslávií 6 : 1, finále s Argentinou 4 : 2) .

Uruguay patří mezi nejúspěšnější národní týmy v historii, dvakrát zvítězila na Mistrovství světa, dvakrát na olympijských hrách a 15x na kontinentálním šampionátu Copa América, což z ní dělá jeden z nejúspěšnějších týmů. Jako poslední se Uruguay radovala z vítězství Copa América v roce 2011, když ve finále zdolala Paraguay výsledkem 3:0 a předtím již ve čtvrtfinále vyřadila domácí Argentinu.

Uruguay je nejmenší zemí, která kdy v historii vyhrála mistrovství světa ve fotbale nebo olympijské hry ve fotbale (rozlohou však bylo menší Československo, vítěz OH 1980).

Mezi největší hvězdy národního týmu patří hvězda Liverpool FC Luis Alberto Suárez, hvězda Atlético Madrid Diego Forlán, v roce 2012 již hráč Interu Milán, hvězda SSC Napoli Edison Cavani, talentovaný golman Galatasaray SK Fernando Muslera, nebo obránci Diego Lugano a Diego Godín.

Diego Forlán byl vyhlášen nejlepším hráčem mistrovství světa 2010 v Jihoafrické republice, kde byl rovněž nejlepším střelcem. V kvalifikaci na mistrovství světa v Jižní Americe se koncem roku 2011 dostal do čela střelců branek, poměrně vážně se však zranil.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one