1908 
Na počátku století, oba milánské kluby neexistovali. V té době byl jen "Milan Cricket and Football Club" (nyní AC Milán). Ale dne 9. března 1908, skupina rebelů založili tým "Football Club Internazionale Milano". Název klubu vychází z přání zakladatelů, přijmout více zahraničních hráčů, stejně tak jako Italy, tímto přesvědčení vzniknul  název Internazionale (Mezinárodní). První kapitán Interu byl Švýcar Hernst Manktl. Klubové barvy jsou zlatá, černá a modrá. Tyto týmové barvy vydržely až do současnosti.

1910
Tento rok vyhrál Inter poprvé italskou ligu. Kapitán vítězného mužstva byl tehdy Virgilio Fossati, který o několik let později zemřel v první světové válce, ale i bez Fossatiho, Nerazzurri vyhráli svůj druhý titul už v roce 1920.

1930
Během fašistické éry, bohužel se musel klub spojit s Milanese Unione SPORTIVA a i s názvem Ambrosiana Inter vyhrávají třetí Scudetto.

1934

Allemandi, Castellazzi, Demaria a legendární Giuseppe Meazza vyhráli Světový pohár za italské národní mužstvo v Římě v roce 1934. O dva roky později, Frossi a Locatelli vyhráli zlatou medaili na olympijských hrách v Berlíně.

1938
Hráči Ferrari II, Ferrari, Locatelli a Meazza se podílejí na vzestupu Azzurri ,které na konec vyhráli v roce 1938 světový pohár v Paříži. Ve stejném roce černomodří získali svoje čtvrté Scudetto, zatímco první výhra v Coppa Italia přichází až v roce 1939. Další ligový titul doráží v roce 1940, poté v říjnu 1945 vypadlo z názvu Ambrosiana a klub se vrátil ke svému prvotnímu názvu INTER.

1947
Giuseppe Meazza hraje poslední z jeho 408 oficiálních zápasů v dresu Interu. Útočník, který dosáhl legendárního statusu s 287 góly v jednom klubu, umírá v roce 1979, a o rok později je na jeho počest přejmenován stadión San Siro.

1953
Nerazzurri získávají své šesté Scudetto v roce a zopakování úspěchu přichází už o rok později.

1963
Érea „Velkého Interu" začíná! Prezidentem je Angelo Moratti, trenérem Helenio Herrera a sestava je nezapomenutelná: Sarti, Burgnich, Facchetti, Bedin, Guarneri, Picchi, Jair, Mazzola, Milani (Domenghini), Suarez, a Corso. Inter vyhrává tři tituly (v roce 1964, 1965 a 1966, poslední titul je tento desátý, tedy klubu je umožněno nosit na dresu jednu zlatou hvězdu). Dále si černomodří připsali vítězství v Poháru mistrovských evropských zemí, což bylo v roce 1964 proti Realu Madrid a v roce1965 proti Benfice. Dále pak dva mezikontinetální poháry (1964, 1965)

1968
Burgnich, Domenghini, Facchetti, Guarneri a Mazzola přispívají k úspěchu italského národního týmu v roce 1968 na mistrovství Evropy v Římě. O tři roky později Nerazzurri vítězí a získávají tím jedenácté Scudetto pod vedením trenéra Gianni Invernizziho.

1982
Po dvanáctém  titulu, který Nerazzuri získali v roce 1980, Altobelli, Bergomi, Bordone, Marini a Oriali vyhráli mistrovství světa s Itálií v Madridu v roce 1982.

1989
Inter dosáhl na třinácté  Scudetto, a tentýž rok vytvořil rekord, když ve 34. zápasech získal 58 bodů.

1991
Dne 22. května 1991, přesně 26 roků od jejich posledního mezinárodního úspěch, Inter poráží AS Řím 2-1 a získává pohár UEFA. Matthaeus se stal prvním vítězem FIFA World Award Player

1998
V tomto roce se Ronaldo stal druhým hráčem Interu, který dostal cenu FIFA World Award Player, ale to nebylo jediné, co tento Brazilec „ukořistil," další prestižní cenou bylo Ballon d'Or. Inter ztrácí Scudetto po dlouhém souboji s Juventusem, ale alespoň získali po třetí pohár UEFA, když porazili Lazio 3-0.

2001
V listopadu se stala bývalá hvězda Giacinto Facchetti viceprezidentem Interu Milán. Bohužel v prosinci viceprezident a právník Giuseppe Prisco umírá dva dny po jeho osmdesátým narozeninám.

2002
Inter je velmi blízko k vítězství svého čtrnáctého Scudetta, kandidáti na titul jdou do posledního zápasu sezóny a Juventus má o bod více. Juventus nakonec prohral s Laziem 4:2, jenže bohužel černomodří hráli s AS, které je, jako Lazio též porazilo. V Turíně se radovali ze Scudetta a Inter se ještě propadl na třetí příčku. Stejně jako v roce 1967 je poslední zápas v sezóně fatální.

2005

Roberto Mancini debutuje v sezoně jako trenér Interu, ovšem Nerazzurri skončili na třetí příčce v Serii A, v Lize Mistrů vypadli ve čtvrtfinále. Alespoň v srpnu černomodří získali italský Super Cup podruhé ve své historii. Zápas s Juventusem skončil 1-0 a o gól se tehdy postaral Juan Sebastian Veron.

2007
Marco Materazzi skóre dvakrát na Stadio Franchi Siena se 22. dubna 2007 Inter zvítězil nad Sienou a získal tak druhý po sobě jdoucí ligový titul. Robero Mancini se stal třetím trenérem, který v historii Interu obhájil Scudetto.

2008
Zlatan Ibrahimovic přicházející z lavičky, skóruje dvakrát a Nerazzurri vyhráli 2-0 nad Parmou v posledním hracím dni Serie a získali tak další Scuedetto. Ovšem Massimu Morattimu nestačilo pouze vítězit v italské lize a tak přišel José Mourinho.

2009
Černomodří získávají již čtvrté Scudetto za sebou a Mourinhovi muži slaví následující den s fanoušky. Bohužel italský Superpohár vyhráli muži z Lazia výsledkem 2:1. 

2010/11
Sezóna 2009/10 je pro Inter nejúspěšnější v historii klubu. Diego Milito skóruje proti Římu a černomodří získávají pohár Coppa Italia. Dále opět proti Sieně Inter potvrdí zisk ligového titulu. Ovšem za největší úspěch všichni považují vítězství v milionářské Lize Mistrů, když Diego Milito sestřelil Bayern ve finále dvěma góly. Murinho po sezóně odchází do Realu Madrid a v červnu je jako jeho náhradník jmenován Španěl Rafael Benítez.

Španělský trenér i přes špatnou první polovinu sezóny dokázal s Interem získat pohár mistrovství klubů, ovšem záhy prezident Moratti vyhodil Beniteze a nahradil jej Leonardem. Tomu se sice černomodré podařilo dostat zpět na vrchol, ale na titul už to nestačilo. „Leo" alespoň vyhrál pohár Coppa Italia, ale po sezóně odešel jako sportovní manažer do Paris Saint Germain.

2011/současnost

Leonarda nahradil Gasperini, jenže ten byl po nezdárném začátku sezóny propuštěn a nahrazen Claudiem Ranierim, který si hned ve svém debitujícím utkání připsal výhru.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one